Do startu, 12.09.2020 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Informator dla zawodników!

Dodano: 11.09.2019

Do zawodów pozostały 3 dni! Odliczanie pełną parą, więc wrzucamy informator zawodnika! Warto zapoznać się już teraz. I tradycyjnie- piszcie pytania, na wszystkie odpowiadamy! Nie zapomnijcie zajrzeć do regulaminu zawodów  :)
 
Dojazd do Strykowa
Stryków leży w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A2 co umożliwia szybki dojazd z każdego zakątka Polski. Pamiętajcie, że w dniu zawodów zamykamy szereg dróg w pobliżu Strykowa. Osoby dojeżdżające od strony Brzezin i Nowosolnej mogą natknąć się na utrudnienia w miejscowościach Bartolin i Sierżnia. Dlatego zalecamy omijanie tych miejscowości i wybór innej drogi. Objazdy prezentujemy tutaj: https://bit.ly/2lIQkhO
 
Biuro zawodów:
Biuro zawodów znajdować się będzie w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Targowej 21 w Strykowie. Czynne będzie w piątek 13 września 2019 r. w godzinach 18:00 – 21:00 oraz w sobotę 14 września 2019 r. w godzinach 07:00 – 10:00. Przed przyjściem do biura zawodów sprawdź swój numer na liście startowej na stronie www.triathlonstrykow.pl. Uwaga: możliwy jest tylko osobisty odbiór pakietów startowych!
Odprawa:
Szczegółowa odprawa dla zawodników z Sędzią Głównym zawodów odbędzie się w biurze zawodów w dniu 13.09.2019 o godzinie 20:30. Odprawa przewidziana jest również w dniu zawodów:
Dystans 1/8 o godzinie 8:30
Dystans 1/4 o godzinie 11:30.
Elektroniczny pomiar czasu
Chip do pomiaru czasu należy zamontować na lewej nodze nad kostką, nie może on być przykryty jakąkolwiek odzieżą (pianka, skarpety, getry, opaski). Pamiętajcie, że chip oddajecie w strefie zmian odbierając rower (dotyczy to również sztafet). Wyniki dostępne będą na stronie www.triathlonstrykow.pl.
Etap pływacki
Start odbędzie się z wody. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania jedno kółko. Boje kierunkowe będzie musiał mijać prawym barkiem. Wyjście na brzeg zostało usytuowane przy bramie prowadzącej na teren szkoły gdzie znajduje się strefa zmian. Boje dla dystansu 1/8 będą w kolorze żółtym, a dla ¼ w kolorze białym.
Etap kolarski
Pamiętajcie, że zawody odbywają się w formule bez DRAFTINGU. Etap kolarski składa się z 2 pętli (1/8) i 4 pętli (1/4) po 11 km każda. Na każdej rundzie będzie ustawiony punkt kontrolny. Trasa kolarska należy do szybkich, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na ostry zakręt w Strykowie! Numer startowy jest obowiązkowy TYLKO NA BIEGU. Przypominamy także o kategorycznym zakazie śmiecenia na trasie. Punkt zrzutu śmieci będzie w pobliżu ostrej nawrotki w Strykowie- odpowiednio go oznaczymy :) Za śmiecenie grozi dyskwalifikacja!
Etap biegowy
Podczas tegorocznej edycji trasa biegowa dla 1/8 liczyć będzie jedno kółko, a dla 1/4 dwa okrążenia. Punkt z wodą znajdować się będzie zaraz po wybiegnięciu z T2 oraz w okolicach 3 km (1/8 i 1/4) oraz 8 km (1/4).
Strefa zmian
Strefa zmian znajduje się na boisku szkolnym - orliku. Rowery należy wstawiać w sobotę 14 września od godziny 7:00 do 8:30 w przypadku dystansu 1/8 i do 11:00 w przypadku 1/4 i sztafet. Przy każdym miejscu znajdzie się skrzynka, do której zawodnicy będą mogli złożyć swoje rzeczy. Uwaga! Rower w trakcie zawodów wolno prowadzić po strefie tylko w zapiętym kasku, a wsiadać na rower można dopiero za wyznaczoną belką!
Odbiór rowerów
Rowery ze strefy zmian będzie można odbierać po ukończeniu przez wszystkich zawodników odcinka kolarskiego i wybiegnięciu przez ostatniego z zawodników na trasę biegową. Przy odbiorze roweru należy posiadać chip do pomiar czasu i numer startowy.
Pamiątkowy medal i grawerowanie
Każdy zawodnik przekraczający linię mety Triathlonu Stryków otrzyma pamiątkowy medal, wyjątkiem są sztafety, które odbierać będą medale całym zespołem w strefie finiszera przy specjalnie przygotowanej na tą okazję ściance konferencyjnej. W miasteczku dla zawodników, będzie można za 20 zł wygrawerować na medalu swój czas – szczegóły w biurze zawodów.
Parkingi
Parkingi dla zawodników zostaną zlokalizowane przy ul. Warszawskiej 34 oraz 36 w Strykowie (przy Tesco) Możliwe będzie również zaparkowanie samochodu przy ul. Targowej naprzeciwko szkoły, ul. Cmentarnej i ul. Cichej.
Atrakcje
Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą rywalizację, w strefie mety przygotowaliśmy wspólnie z partnerami biegu kilka atrakcji: grawerowanie medali, strefę relaksu oraz owocowo/słodki bufet. Dodatkowo w miasteczku będzie można zapoznać się z ofertą naszych partnerów oraz posilić się na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich oraz w food truckach.
Do zobaczenia w Strykowie
zespół organizacyjny!

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu