Aktualności

<< Poprzednia  Następna >>

Zimowych przygotowań do sezonu ciąg dalszy

Dodano: 20.02.2020

Dzisiaj kolejna garść porad dla osób chcących zadebiutować w triathlonie podczas piątej już edycji Triathlon Stryków. Z poniższych informacji oczywiście mogą również skorzystać stali bywalcy imprez triathlonowych. Druga połowa zimy (jaka by ona nie była) to nadal okres pracy nad naszą ogólną sprawnością fizyczną, to czas na kontynuowanie treningów ogólnorozwojowych na salach gimnastycznych i poprawę naszych podstawowych zdolności motorycznych, między innymi siły, gibkości, równowagi, koordynacji.
 
 

Zima to jeden z najważniejszych okresów przygotowań!

Dodano: 21.01.2020

Zima. Jaka jest, taka jest. Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo ważny okres czasu dla zawodników dyscyplin wytrzymałościowych przygotowujących się do letniego sezonu startowego. To teraz jest czas na długie i spokojne „wyjeżdżenia” i wybiegania. Najkorzystniejszym miejscem do realizacji kolarskich i biegowych jednostek treningowych jest las, gdzie mamy urozmaicony teren zarówno pod względem ukształtowania - zjazdy, podjazdy, a także różnego rodzaju nawierzchnie - ubite, równe drogi leśne, ale także piach, korzenie, kamienie. Do tego cisza i spokój od zgiełku miasta i ruchu ulicznego. Na takim „odludziu” możemy skupić się na treningu, wsłuchać się w swój organizm. Takie długie treningi w obecnym okresie przygotowań do sezonu startowego wymagają od zawodnika poświęcenia sporo czasu i co za tym idzie dużo energii, mimo że treningi są wykonywane na niskim poziomie intensywności. Nie zapominajmy o prawidłowym, pełnowartościowym odżywianiu. Zwiększone zapotrzebowanie na energię związane jest również z tym, że nasz organizm potrzebuje większej ilości kalorii na wyrównanie strat związanych z ogrzaniem ciała przy niskich temperaturach na zewnątrz.
 
 

Wyniki

Dodano: 16.09.2019

Triathlon Stryków 1/4 IM

Triathlon Stryków 1/4 IM - sztafety

Triathlon Stryków 1/8 IM

Triathlon Stryków 1/8 IM - sztafety

<< Poprzednia  Następna >>

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu