Do startu, 14.09.2019 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

<< Poprzednia  Następna >>

Pamiątkowy medal

Dodano: 02.08.2019

Prezentujemy tegoroczny projekt medalu! Pamiątajcie, żę podczas 4. Triathlon Stryków w strefie finiszera będzie można na specjalnym stanowisku wygrawerować swój czas na pamiątkowym medalu. To doskonała pamiątka z triathlonu, w którym zadebiutowało się w zawodach, ustanowiło rekord życiowy lub ukończyło z powodzeniem kolejną fajną imprezę.
 

Kolejny etap przygotowań do 4.Triathlon Stryków

Dodano: 18.07.2019

Czas letni w pełni, treningi idą pełną parą. Dla systematycznych i wytrwałych triathlonistów kolejna porcja cennych wskazówek dotyczących treningów. Treningi pływackie realizujmy zarówno na pływalniach krytych jak i zbiornikach otwartych. Na pływalniach skupmy się na dalszym doskonaleniu techniki. Wykonujmy ćwiczenia na doskonalenie prawidłowego chwytu wody dłonią, efektywnego pociągnięcia i odepchnięcia w fazie podwodnej. Z pomocą przyjdą nam tutaj przeróżne odmiany tak zwanych „dokładanek” czyli praca kraulowa jednym ramieniem, drugie ramię w pozycji wyprostowanej z przodu lub wzdłuż ciała. Wykonujmy również ćwiczenia, które pomogą nam kontrolować ułożenie naszego ciała względem powierzchni wody. Przykładem takiego ćwiczenia jest pływanie z rotacją tułowia, czyli tradycyjną dokładankę płyniemy zmieniając ułożenie ciała z jednego boku na drugi.
 

Porady treningowe!

Dodano: 31.05.2019

Do 4. Triathlon Stryków pozostały niespełna cztery miesiące. Nadszedł czas najdłuższych, ciepłych dni. Woda w zbiornikach otwartych już osiągnęła przyzwoitą temperaturę. Czas najwyższy wskoczyć w piankę neoprenową i rozpocząć oswajanie się z pływaniem na wodzie otwartej. Jeśli nie posiadasz jeszcze specjalistycznego stroju to w najbliższym czasie masz okazję do przetestowania pianek do pływania. 6 czerwca o godzinie 18:00, partner 4. Triathlon Stryków, Trucht - Bieganie I Triathlon organizuje na Zalewie w Strykowie testy pianek firmy Blueseventy Polska. Warto wziąć udział w takim wydarzeniu i dopasować sobie odpowiedni strój do pływania na wodach otwartych. Jednocześnie z osobami, które wezmą udział w testowaniu pianek przeprowadzę otwarty trening open water. Będzie to świetna okazja do zapoznania się i przećwiczenia elementów przydatnych do pływania na wodach otwartych, a także zdobycia cennych wskazówek dotyczących realizowania bezpiecznych jednostek treningowych w zbiornikach na wolnym powietrzu.
 

<< Poprzednia  Następna >>

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu