Do startu, 11.09.2022 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Ciacho Pomocy na triathlon Stryków

Dodano: 09.09.2022

Ciacho poMOCY powstało kiedyś gdzieś z potrzeby serca i chęci pomocy naszym przyjaciołom w walce o lepsze życie dla ich chorej córki.
Wydarzenie po jakimś czasie okazało się być świetnym eventem do niesienia pomocy dla osób jej potrzebujących.
Niezmiernie mi miło poinformować że kolejne CIACHO podczas Triathlon Stryków odbędzie się właśnie dla małej Poli Kacprowicz. Dziewczynki od której wszystko się zaczęło i mam nadzieję że będzie trwać bardzo długo...
👉Kiedy i gdzie ?
W niedzielę 11 września podczas zawodów triathlonowych w Strykowie nad brzegiem zalewu.
👉Po co tam się zjawimy ?
Jak zwykle po to żeby pomóc małej Poli w leczeniu komórkami macierzystymi, w terapii która jest piekielnie droga i niestety nie jest wykonywana w jej przypadku w Polsce tylko w Bangkoku.
Przez zawirowania z kursem walut Poli nadal brakuje około 30-35 tysięcy złotych z kwoty niemal w pełni uzbieranej wiosną.
Pierwsza terapia którą również wspieraliśmy przyniosła bardzo dobre skutki ale to jest niestety kropla nawet nie w morzu ale oceanie.
Akcja CIACHA poMOCY jest prosta.
👉wystarczy przyjść
👉wybrać sobie ciacho
👉wrzucić do puszki kwotę jaką chcecie podarować Poli ❤️
👉i zjeść 😉
Wiecie ze CIACHO poMOCY nie tuczy zawsze to powtarzamy ,więc można jeść i jeść bez obawy że pójdzie w boczki 😋
Na ciachu będzie wiele różnych domowych ciast więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie.🍰🧁 U nas gotowców z cukierni nie znajdziecie będą jak zawsze same domowe wypieki stworzone z sercem.
DO ZOBACZENIA 11 września LICZYMY NA WAS ARMIO DOBRYCH SERC ❤️❤️❤️🤜🤛
Zapraszamy wszystkich bez względu czy bierzecie udział w biegu czy jesteście kibicami czy też chcecie przyjść tylko na ciasto. Będzie pysznie jak zawsze!
Zachęcamy również do wsparcia naszego wydarzenia własnymi wypiekami tak jak podczas poprzednich edycji.
Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej jeśli ktoś chciałby dorzucić blaszkę do puli 🙂 Bez was nie damy rady.
Udostępniamy i zapraszamy znajomych .
Ekipa CIACHA poMOCY !

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


GMINA STRYKÓW leży w centralnej Polsce, w północnej części województwa łódzkiego, w powiecie zgierskim. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich: A1 (Gdańsk - Wiedeń) i A2 (Berlin - Moskwa). Ponadto przez gminę przebiega linia kolejowa Łódź-Łowicz. Do Strykowa można także dotrzeć dynamicznie rozwijająca się Koleją Aglomeracyjną. Atutem jest również bliskość międzynarodowych portów lotniczych: Lublinek w Łodzi (30,51 km), Chopina w Warszawie (115,7 km) oraz Warszawa - Modlin (127,35 km). Wszystkie te elementy komunikacyjne CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW JEDNĄ Z NAJLEPIEJ SKOMUNIKOWANYCH GMIN W POLSCE.

W planie zagospodarowania przestrzennego 1350 ha przeznaczonych jest pod tereny inwestycyjne, na 650 ha ulokowali się już krajowi i światowi liderzy ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA i Francji działający w branży logistycznej,  kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej czy spożywczej. Na terenie gminy działają obecnie cztery parki przemysłowe, a dwa kolejne - przygotowują się do uruchomienia działalności. Doskonałe położenie logistyczne CZYNI GMINĘ STRYKÓW ZNAKOMITYM MIEJSCEM DO INWESTOWANIA.

Atrakcją turystyczno-przyrodniczą jest leżący w granicach gminy fragment Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz cztery większe kompleksy leśne i przepływająca przez gminę rzeka Moszczenica. Na terenie gminy znajdują się również stadniny i kluby jeździeckie, które chętnie przyjmą każdego turystę. Wszystkie te atrakcje przyrodnicze oraz kompleks sportowo-rekreacyjny nad strykowskim zalewem z plażą, placami zabaw, fitnessem, przystanią i ścieżkami pieszo-rowerowymi, CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW ATRAKCYJNYM MIEJSCEM WYPOCZYNKU.

Znakomicie wyposażone szkoły z zapleczem sportowym, przedszkola i  żłobki funkcjonujące na terenie gminy oraz bogata oferta kulturalna w postaci prowadzonych zajęć tanecznych, muzycznych i plastycznych, a także cyklicznych i okazjonalnych imprez organizowanych przez lokalne instytucje kultury oraz samorząd CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW ATRAKCYJNYM MIEJSCEM DO ZAMIESZKANIA.

Tym, co wyróżnia Gminę Stryków, jest również sport. Znaczące sukcesy na arenie regionalnej i krajowej strykowska młodzież osiąga między innymi w kolarstwie, piłce nożnej czy biegach. Na terenie gminy organizowane są również cykliczne imprezy sportowe o ogólnopolskim zasięgu. Kibiców i fanów sportów motorowych zapraszamy na widowiskowe rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski oraz Cross Country. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą wziąć udział w Triathlon Stryków, który jest  największą tego typu imprezą w województwie łódzkim. Tradycją jest również organizowany w rocznicę bitwy pod Dobrą Bieg Powstańca, gdzie zawodnicy rywalizują w biegu na 10 km oraz marszu nordic walking na dystansie 6,5 km. Działające tu kluby sportowe oraz cykliczne imprezy sportowe CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW AKTYWNYM MIEJSCEM ROZWIJANIA PASJI SPORTOWYCH.

Ponadto walorów turystycznych dodają gminie m.in.: klimatyczne drewniane kościoły w Koźlu i Niesułkowie, dawny Ratusz w Strykowie z początku XX wieku czy odrestaurowany budynek zabytkowego Dworca Kolejowego. Odnaleźć możemy także liczne ślady historii zaborów, powstań i wojen. Upamiętniają je m.in.: Pomnik na cześć powstańców styczniowych 1863 r. w Dobrej oraz Pomnik „Bohaterom walk nad Bzurą” w Koźlu.  W Koźlu znajduje się również cmentarz wojenny, na którym pochowani są żołnierze 55. Pułku Piechoty 14. Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzniesiono w Strykowie Pomnik Niepodległości. Te liczne ślady naszej przeszłości CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW ZNACZĄCYM MIEJSCEM W HISTORII REGIONU.

Wszystko to warto zobaczyć i przeżyć. Zatem  „Spotkajmy się w Strykowie”. Zapraszamy!

Źródło: www.strykow.pl

Trasy zawodów

Gospodarz:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Jakub Stefankiewicz
735 667 376

Bartłomiej Sobecki
608 618 583

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu