Do startu, 11.09.2022 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!
5 Triathlon Stryków już w niedzielę! Odliczanie pełną parą, więc wrzucamy informator zawodnika! Warto zapoznać się już teraz. I tradycyjnie- piszcie pytania, na wszystkie odpowiadamy! Nie zapomnijcie zajrzeć do regulaminu zawodów :) Dodatkowo pod linkiem https://bit.ly/3BlUgcR znajdziecie reacebooka, w którym zamieściliśmy kilka ciekawostek związanych z wydarzeniem.
Biuro zawodów:
Biuro zawodów znajdować się będzie na orliku na ulicy Targowej 21 w Strykowie. Czynne będzie w niedzielę w godzinach 7:00 – 8:30 dla zawodników startujących na dystansie 1/8 orazw godzinach 07:00 – 11:00 dla dystansu 1/4. Do biura zawodów należy przyjść z wydrukowaną kartą zgłoszeniową! Jak ją pobrać? Kartę zgłoszeniową należy wydrukować z konta na stronie zapisy.inessport.pl – po zalogowaniu należy wejść w zakładkę moje konto – nadchodzące wydarzenia – pobierz kartę zgłoszeniową. Uwaga: możliwy jest tylko osobisty odbiór pakietów startowych!
Odprawa:
Dystans 1/8 o godzinie 8:45
Dystans 1/4 o godzinie 11:45.
Elektroniczny pomiar czasu
Chip do pomiaru czasu należy zamontować na lewej nodze nad kostką, nie może on być przykryty jakąkolwiek odzieżą (pianka, skarpety, getry, opaski). Pamiętajcie, że chip oddajecie w strefie zmian odbierając rower (dotyczy to również sztafet). Wyniki dostępne będą na stronie www.wyniki.inessport.pl
Etap pływacki
Start odbędzie się z wody. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania jedno kółko. Boje kierunkowe będzie musiał mijać prawym barkiem. Wyjście na brzeg zostało usytuowane przy bramie prowadzącej na teren szkoły gdzie znajduje się strefa zmian. Boje dla dystansu 1/8 będą w kolorze żółtym, a dla ¼ w kolorze białym.
Etap kolarski
Pamiętajcie, że zawody odbywają się w formule bez DRAFTINGU. Etap kolarski składa się z 2 pętli (1/8) i 4 pętli (1/4) po 11 km każda. Na każdej rundzie będzie ustawiony punkt kontrolny. Trasa kolarska należy do szybkich, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na ostry zakręt w Strykowie! Numer startowy jest obowiązkowy TYLKO NA BIEGU. Przypominamy także o kategorycznym zakazie śmiecenia na trasie. Punkt zrzutu śmieci będzie w pobliżu ostrej nawrotki w Strykowie- odpowiednio go oznaczymy :) Za śmiecenie grozi dyskwalifikacja!
Etap biegowy
Podczas tegorocznej edycji trasa biegowa dla 1/8 liczyć będzie jedno kółko, a dla 1/4 dwa okrążenia.
Strefa zmian
Strefa zmian znajduje się na boisku szkolnym - orliku. Rowery należy wstawiać w niedzielę 11 września od godziny 7:00 do 8:30 w przypadku dystansu 1/8 i do 11:30 w przypadku 1/4. Przy każdym miejscu znajdzie się skrzynka, do której zawodnicy będą mogli złożyć swoje rzeczy. Uwaga! Rower w trakcie zawodów wolno prowadzić po strefie tylko w zapiętym kasku, a wsiadać na rower można dopiero za wyznaczoną belką!
Odbiór rowerów
Rowery ze strefy zmian będzie można odbierać po ukończeniu przez wszystkich zawodników odcinka kolarskiego i wybiegnięciu przez ostatniego z zawodników na trasę biegową. Przy odbiorze roweru należy posiadać chip do pomiar czasu i numer startowy.
Dojazd do Strykowa
Stryków leży w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A2 co umożliwia szybki dojazd z każdego zakątka Polski. Pamiętajcie, że w dniu zawodów zamykamy szereg dróg w pobliżu Strykowa. Osoby dojeżdżające od strony Brzezin i Nowosolnej mogą natknąć się na utrudnienia w miejscowościach Bartolin i Sierżnia. Dlatego zalecamy omijanie tych miejscowości i wybór innej drogi
Parkingi
Parkingi dla zawodników zostaną zlokalizowane przy ul. Warszawskiej 34 oraz 36 w Strykowie (przy Netto) Możliwe będzie również zaparkowanie samochodu przy ul. Targowej naprzeciwko szkoły, ul. Cmentarnej i ul. Cichej.
Atrakcje
Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą rywalizację, w strefie mety przygotowaliśmy wspólnie z partnerami biegu kilka atrakcji: strefę relaksu oraz owocowo/słodki bufet. Dodatkowo w miasteczku będzie można zapoznać się z ofertą naszych partnerów oraz posilić się na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich oraz w food truckach i wesperzeć akcją Ciacho Pomocy
Do zobaczenia w Strykowie
zespół organizacyjny!
Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.
GMINA STRYKÓW leży w centralnej Polsce, w północnej części województwa łódzkiego, w powiecie zgierskim. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich: A1 (Gdańsk - Wiedeń) i A2 (Berlin - Moskwa). Ponadto przez gminę przebiega linia kolejowa Łódź-Łowicz. Do Strykowa można także dotrzeć dynamicznie rozwijająca się Koleją Aglomeracyjną. Atutem jest również bliskość międzynarodowych portów lotniczych: Lublinek w Łodzi (30,51 km), Chopina w Warszawie (115,7 km) oraz Warszawa - Modlin (127,35 km). Wszystkie te elementy komunikacyjne CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW JEDNĄ Z NAJLEPIEJ SKOMUNIKOWANYCH GMIN W POLSCE.
W planie zagospodarowania przestrzennego 1350 ha przeznaczonych jest pod tereny inwestycyjne, na 650 ha ulokowali się już krajowi i światowi liderzy ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA i Francji działający w branży logistycznej, kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej czy spożywczej. Na terenie gminy działają obecnie cztery parki przemysłowe, a dwa kolejne - przygotowują się do uruchomienia działalności. Doskonałe położenie logistyczne CZYNI GMINĘ STRYKÓW ZNAKOMITYM MIEJSCEM DO INWESTOWANIA.
Atrakcją turystyczno-przyrodniczą jest leżący w granicach gminy fragment Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz cztery większe kompleksy leśne i przepływająca przez gminę rzeka Moszczenica. Na terenie gminy znajdują się również stadniny i kluby jeździeckie, które chętnie przyjmą każdego turystę. Wszystkie te atrakcje przyrodnicze oraz kompleks sportowo-rekreacyjny nad strykowskim zalewem z plażą, placami zabaw, fitnessem, przystanią i ścieżkami pieszo-rowerowymi, CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW ATRAKCYJNYM MIEJSCEM WYPOCZYNKU.
Znakomicie wyposażone szkoły z zapleczem sportowym, przedszkola i żłobki funkcjonujące na terenie gminy oraz bogata oferta kulturalna w postaci prowadzonych zajęć tanecznych, muzycznych i plastycznych, a także cyklicznych i okazjonalnych imprez organizowanych przez lokalne instytucje kultury oraz samorząd CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW ATRAKCYJNYM MIEJSCEM DO ZAMIESZKANIA.
Tym, co wyróżnia Gminę Stryków, jest również sport. Znaczące sukcesy na arenie regionalnej i krajowej strykowska młodzież osiąga między innymi w kolarstwie, piłce nożnej czy biegach. Na terenie gminy organizowane są również cykliczne imprezy sportowe o ogólnopolskim zasięgu. Kibiców i fanów sportów motorowych zapraszamy na widowiskowe rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski oraz Cross Country. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą wziąć udział w Triathlon Stryków, który jest największą tego typu imprezą w województwie łódzkim. Tradycją jest również organizowany w rocznicę bitwy pod Dobrą Bieg Powstańca, gdzie zawodnicy rywalizują w biegu na 10 km oraz marszu nordic walking na dystansie 6,5 km. Działające tu kluby sportowe oraz cykliczne imprezy sportowe CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW AKTYWNYM MIEJSCEM ROZWIJANIA PASJI SPORTOWYCH.
Ponadto walorów turystycznych dodają gminie m.in.: klimatyczne drewniane kościoły w Koźlu i Niesułkowie, dawny Ratusz w Strykowie z początku XX wieku czy odrestaurowany budynek zabytkowego Dworca Kolejowego. Odnaleźć możemy także liczne ślady historii zaborów, powstań i wojen. Upamiętniają je m.in.: Pomnik na cześć powstańców styczniowych 1863 r. w Dobrej oraz Pomnik „Bohaterom walk nad Bzurą” w Koźlu. W Koźlu znajduje się również cmentarz wojenny, na którym pochowani są żołnierze 55. Pułku Piechoty 14. Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzniesiono w Strykowie Pomnik Niepodległości. Te liczne ślady naszej przeszłości CZYNIĄ GMINĘ STRYKÓW ZNACZĄCYM MIEJSCEM W HISTORII REGIONU.
Wszystko to warto zobaczyć i przeżyć. Zatem „Spotkajmy się w Strykowie”. Zapraszamy!
Źródło: www.strykow.pl