Do startu, 12.09.2020 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Trening ogólnorozwojowy

Dodano: 16.04.2019

Już za niecałe pięć miesięcy ruszy 4. Triathlon Stryków. Jeśli planujesz debiut w tym wydarzeniu sportowym to teraz jest najlepsza pora na realizowanie treningów ogólnorozwojowych. Zbudujmy dość mocny fundament, na którym oprzemy w późniejszym etapie przygotowań formę pływacką, kolarską i biegową. Wzmocnijmy nasze mięśnie stabilizujące tułów, tzw. core stability, między innymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha i grzbietu. Nie zapomnijmy również o wzmocnieniu obręczy barkowej, ramion i nóg. Nadal jest odpowiednia pora na doskonalenie pływania. Bogata ilość ćwiczeń techniki pływackiej nie pozwoli nam nudzić się na pływalni. Jeśli chodzi o nasze przygotowanie do części kolarskiej triathlonu to pokręćmy jeszcze najbliższe 2 – 3 tygodnie na rowerze innym niż typowa „szosówka” czy „czasówka”. Spędźmy przyjemnie czas na rowerze w parkach, lasach, na bezdrożach. Asfaltowych dróg jeszcze będziemy mieć dość. Najbliższy okres czasu poświęćmy również na doskonalenie naszej techniki biegu. Nie traktujmy również specyficznych ćwiczeń na siłę biegową jako zło konieczne i strata czasu. Pięć miesięcy to sporo, ale nie dajmy się zwieść pozorom i już teraz przyzwyczajajmy swój organizm do regularnych treningów.

Oferta traningowa dla uczestników 4. Triathlon Stryków

autor: Krzysztof Wolski - Sport Triathlon
 
Karierę sportową rozpoczął od pływania i zawodów biegowych w szkole podstawowej. Od 2001 roku rozpoczął przygodę z triathlonem, który uzupełniał startami w półmaratonach i maratonach biegowych z dobrymi wynikami. Pierwsze poważne sukcesy przypadły na 2007 rok, w którym m.in. zajmował miejsca na podiach Pucharu Polski Elity. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2007 uplasował się na 10 miejscu. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku pedagogika ze specjalnością wychowanie fizyczne i zdrowotne, ukończył kurs instruktorski w dyscyplinie pływanie i triathlon. Od blisko dwóch lat tworzy projekt Sport Triathlon.

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu