Do startu, 12.09.2020 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Triathlon Stryków przyjazny debiutantom

Dodano: 29.03.2019

Od samego początku organizacji Triathlonu w Strykowie stawiamy na debiutantów, którzy mogą się sprawdzić pośród doświadczonych zawodników i zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. A czemu debiutować właśnie w Strykowie? Termin, wrzesień to idealny czas na debiut, można na spokojnie przygotować się do zawodów, odbyć treningi na otwartych wodach, wykręcić odpowiednią ilość km na rowerze, kolejny argument to pogoda, która w tym okresie jest optymalna, na koniec zostawiamy lokalizację. Stryków to skrzyżowanie autostrad, co pozwala bez problemu dojechać na zawody w dniu imprezy z każdego regionu Polski. 
 
Zapewne to już wszystko wiecie z poprzednich edycji czytając np. komentarze uczestników. W tym roku wspólnie z Krzysztofem Wolskim – autorem projektu Sport Triathlon przygotowaliśmy dla Was cykl artykułów dotyczących przygotowań do triathlonu, który będziemy publikować na stronie triathlonstryków.pl. W czerwcu planujemy zorganizować trening „open water” dla chętnych na zalewie w Strykowie pod okiem naszego experta. 
Jeśli szukacie opieki trenera, chcielibyście przygotować się do zawodów w Strykowie w oparciu o profesjonalny plan treningowy wraz z konsultacjami i analizą mamy dla Was specjalną ofertę, przygotowaną przez naszego experta, którą będzie można zakupić przy dokonania zgłoszenia do 4. Triathlon Stryków, który odbędzie się 14 września 2019 roku. Zapoznaj się z ofertą - zobacz
 
 
Karierę sportową rozpoczął od pływania i zawodów biegowych w szkole podstawowej. Od 2001 roku rozpoczął przygodę z triathlonem, który uzupełniał startami w półmaratonach i maratonach biegowych z dobrymi wynikami. Pierwsze poważne sukcesy przypadły na 2007 rok, w którym m.in. zajmował miejsca na podiach Pucharu Polski Elity. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2007 uplasował się na 10 miejscu. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku pedagogika ze specjalnością wychowanie fizyczne i zdrowotne, ukończył kurs instruktorski w dyscyplinie pływanie i triathlon. Od blisko dwóch lat tworzy projekt  Sport Triathlon
 

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu