Do startu, 14.09.2019 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Z Jakubem Kimmerem słów parę o triathlonie

Dodano: 27.03.2019

Kolejnym naszym rozmówcą jest Jakub Kimmer, który do 10 lat bawi się w sport, a w międzyczasie wygrał parę imprez triathlonowych m.in. Triathlon Stryków! Pamiętajcie, że zapisy do tegorocznej edycji startują już 1 kwietnia o godzinie 20:00.
 
Triathlon Stryków: Na jakich dystansach do tej pory głównie startowałeś, jakie są Twoje ulubione i jakie są Twoje największe sukcesy w karierze? Z jakiego sportu się wywodzisz, od jak dawna startujesz w triathlonach?
 
Jakub Kimmer: Sportem bawię się od 10 lat. Nie mam przeszłości sportowej, wiecznie zagrożony z w-fu. Nienawidziłem biegać za piłką, dusza samotnika - wędkarstwo, sklejanie modeli, gry komputerowe. Sport pojawił się trochę z przymusu. Wyskakiwały mi dyski i nie chciały wrócić na swoje miejsce tygodniami... Zacząłem od pływania, coś tam z czasem pobiegałem, pierwsze uliczne zawody (oczywiście maraton, no bo przecież ambicje były), pierwsze kontuzje, życiówki, wzloty i upadki. Kolarkę, o której od dziecka marzyłem, kupiłem w nagrodę za przedrostek mgr przed nazwiskiem. Natrafiłem na filmik z WC na Hawajach. Start w triathlonie był tylko kwestią czasu 😉
Lubię długie dystanse, bo tam paradoksalnie człowiek się mniej męczy. Nie oznacza to oczywiście, że na krótszych nie startuję. Olimpijki bez draftu dają wielką radochę i traktuję je jako najlepszy trening zakładkowy z możliwych. Najlepszy rozkład dyscyplin, bo i popływasz, nie zajedziesz się przez 40km na rowerze, a szybsza dyszka na przewietrzenie płuc jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
 
T.S.: Jakie są Twoje plany i cele na ten rok?
J.K.:Od 10 lat marzę o starcie na Hawajach. Pracowałem na to strasznie ciężko. Kosztowało mnie to wiele wysiłku, wyrzeczeń, pieniędzy. Byłem tam. O krok od spełnienia największego marzenia. Stałem w strefie zmian. Zbijałem piątki z zawodnikami wybiegającymi z wody. Kibicowałem, wrzeszczałem, pchałem do przodu, wbiegałem w myślach z ludźmi na metę. Piękne wspomnienia, nikt mi ich nie zabierze. Ale widok pustego wieszaka na rower 2115 do dziś mam przed oczami…
 
T.S.: Jakie są Twoje plany i cele na kolejne sezony? Cele długoterminowe?
J.K. Cel na przyszłość pozostaje niezmienny od 10 lat. Czerpać radość z tego pięknego sportu i zawsze walczyć do końca. Popływać z delfinami raz jeszcze, zostawić trochę potu wśród pól lawy, zatrzymać garmina na końcu Ali'i Drive z wynikiem 42.195…

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu