Do startu, 14.09.2019 zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

O planach na najbliższy sezon z Pawłem Miziarskim

Dodano: 13.03.2019

4. Triathlon Stryków odbędzie się 14 września i rozegrany zostanie na dwóch dystansach 1/8 IM i 1/4 IM zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i sztafet. Zapisy startują 1 kwietnia o godzinie 20:00. W marcu przygotowaliśmy dla Was kilka wywiadów, które będziemy zamieszczać na naszej stronie z zwycięzcami poprzednich edycji zawodów. Jako pierwszy o swoich planach na bieżący sezon opowiedział nam Paweł Miziarski.

Triathlon STryków: Na jakich dystansach do tej pory głównie startowałeś, jakie są Twoje ulubione i jakie są Twoje największe sukcesy w karierze? Z jakiego sportu się wywodzisz, od jak dawna startujesz w triathlonach?

Paweł Miziarski: Moim największym sukcesem, jako zawodnik PRO, jest 6. miejsce w Ironman 70.3 Wietnam 2018. Wcześniej, jako amator, udział w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Sunshine Coast 2016. Do tej pory docelowym dystansem była właśnie 1/2 IM. Od małego uprawiałem wiele sportów, rozwijałem się wszechstronnie, pierwszy start w triathlonie miał miejsce w 2011 roku. Więcej info na miziarski.com. Zapraszam. 🙂

T.S. Jakie są Twoje plany i cele na ten rok?

P.M.W tym roku chciałbym sprawdzić się na wszystkich dystansach. Z formą celuję głównie w starty na dystansie 1/2 IM. Pierwszy start- 12 maja w Ironman 70.3 Asia-Pacific Championships. Marzę o miejscu w TOP10 w stawce topowych zawodników świata. 11 sierpnia chciałbym jak najlepiej wypaść w najważniejszych zawodach w Polsce- Ironman 70.3 Gdynia. 8 września, w Malborku, celuję w medal MP na dystansie Ironman (to będzie mój debiut na tym dystansie). Poza tym planuję kilka startów na krótszych dystansach, przede wszystkim chcę sprawdzić się w triathlonie z draftingiem (kilka startów w Pucharach Polski). Jednym z ostatnich startów w tym sezonie będzie Triathlon Stryków.

T.S.Jakie są Twoje plany i cele na kolejne sezony? Cele długoterminowe?

P.M. Ten sezon da mi odpowiedzi na wiele pytań i po nim podejmę decyzję odnośnie przyszłośći. Aktualnie intensywnie pracuję z trenerami nad poprawą pływania i biegania. Jeżeli uda się osiągnąć na pływaniu zadowalający poziom- będę chciał realizować się w triathlonie olimpijskim i walczyć o igrzyska. Jeśli nie poczynię w pływaniu odpowiednich postępów- to zostanę na długich dystansach i za kilka lat chciałbym wałczyć w kategorii PRO na Mistrzostwach Świata Ironman na Hawajach.

T.S. Życzymy powodzenia w realizacji celów, do zobaczenia na 4. Triathlon Stryków !.

P.M. Dzięki!

O nas

Pomysł na organizację triathlonu w Strykowie zrodził się w momencie przeniesienia przez Klub Biegowy Powstaniec z Łodzi do Dobrej imprezy Noniron Duathlon. Od tego czasu pomysł mocno ewoluował, aż do formuły w której odbędą się tegoroczne zawody. Dystans na którym odbędzie się rywalizacja jest dostępny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników którzy chcą zakończyć sezon na wyjątkowej imprezie w centralnej Polsce. Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Dlaczego Stryków? Duży i czysty zbiornik wodny, bardzo dobra infrastruktura wokół niego, nowe drogi, a przede wszystkim położenie w samym centrum Polski, w pobliżu węzła autostrad umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju.

Gmina Stryków


Gmina Stryków to miejsce w samym sercu Polski, oferujące świetne warunki i perspektywy nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów i sportowców. Ciekawe szlaki turystyczne, zabytki i ścieżki rowerowe przyciągają do Strykowa coraz więcej osób z całego kraju. Liczne koncerty i festiwale sprawiają, że odwiedzając gminę nie sposób się nudzić. Gmina Stryków to również wiele cyklicznych imprez sportowych o ogólnopolskim zasięgu. Co roku Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają na miejscowy tor wielu entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu. Zimowy Bieg Powstańca rozgrywany na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jest natomiast okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin. Lokalny samorząd był wielokrotnie nagradzany, między innymi tak prestiżowymi wyróżnieniami jak „Perły Samorządu 2016” przyznawane przez Dziennik Gazetę Prawną, certyfikatem „Gminy Przyjaznej Inwestorom” oraz nagrodą "Grunt na medal" za najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim. Strategicznym atutem gminy oferującej ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych, jest lokalizacja na jej terenie węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa).

Trasy zawodów

Gospodarz:


Gmina Stryków

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

Telefon

Tomasz Szafraniec
695 449 287

E-mail

triathlonstrykow@gmail.com

Mapa dojazdu